جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۲۱:۲۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۲۵۵۱
گزارشگر : ۱۰۰

همه مددجویان فاقد مسکن ملکشاهی در صورت تآمین زمین صاحب مسکن می شوند

(سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰) ۲۱:۲۸

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام گفت: همه مددجویان فاقد مسکن شهرستان ملکشاهی چنانچه زمین برای آنها تهیه و در اختیار کمیته امداد قرار گیرد با همکاری دیگر دستگاههای ذیربط در مدت زمان کوتاهی صاحب مسکن می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قنبر موسی نژاد  در نشست شورای اداری شهرستان ملکشاهی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و تعدادی دیگر از مدیران استانی برگزار شد بیان کرد: هم اکنون حدود ۶۰ خانواده مددجو در ملکشاهی بدون مسکن هستند که مشکل اصلی سر راه خانه دار شدن این خانواده ها نبود زمین است که در این زمینه تقاضا داریم در سفر نماینده ولی فقیه به این شهرستان و مسئولان همراه، مشکل زمین این خانواده ها پیگیری شود.
موسی نژاد در ادامه افزود: مسکن و اشتغال مهم ترین دغدغه و اولویت کمیته امداد در شهرستان ملکشاهی است و در این زمینه هدف گذاری لازم صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱6 درصد جمعیت شهرستان ملکشاهی تحت پوشش و حمایت کمیته امداد هستند گفت: هر چقدر  درصد نیازمندی بالا باشد نشان دهنده این است که توسط مسئولین کوتاهی هایی صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در ادامه با عنوان اینکه  در شهرستان ملکشاهی توسعه نیافتگی و نبود امکانات، مهم ترین دلیل فقر و محرومیت است گفت:  امیدواریم با همکاری و مشارکت دستگاههای گوناگون و توسعه خدمت رسانی در  این شهرستان در آینده شاهد توسعه و کاهش آمار مددجویان باشیم.
 موسی نژاد با بیان اینکه توسعه اشتغال و کارآفرینی مهم ترین نیاز در مناطق محروم استان ایلام است تصریح کرد: با توجه به اینکه در  شورای  فرهنگ عمومی شهرستانها به دستور نماینده ولی فقیه در استان کارگروهی  به نام انتقال فرهنگ توانمندسازی راه اندازی شده است انتظاراین است که  ما مسئولین فرهنگ توانمندسازی را از خودمان شروع کنیم و تلاش کنیم روز به روز  تعداد نیازمندها کمتر شود.
وی ادامه داد : با توجه به اینکه  رویکرد اصلی نظام  و کمیته امداد موضوع توانمندسازی است و در استان ایلام یکی از دغدغه های مهم ایجاد اشتغال برای نیازمندان است لازم است بین دستگاهها نوعی هم افزایی صورت بگیرد و موضوع توانمندسازی خانواده ها در اولویت قرار گیرد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید