جزییات خبر

دوشنبه / ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۲۰:۲۷
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۳۹۲۳
گزارشگر : ۱۰۰
در بازدید استاندار ایلام عنوان شد:

فعالیت 30 مددجوی ایلامی در زمینه تولید ماسک بهداشتی

(دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸) ۲۰:۲۷

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در این استان و کمبود ماسک پیشگیری، تعداد 30 مددجوی این نهاد در زمینه تولید ماسک بهداشی وارد عرصه کار و تولید شده اند که روزانه بیش از 5 هزار ماسک تولید می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی در جریان بازدید استاندار ایلام از کارگاه تولید ماسک مددجویان این نهاد در شهر ایلام بیان کرد: در این کارگاه ابتدا 5 نفر فعالیت خود را شروع کرده اند که بعد این تعداد به 18 نفر و هم اکنون نیز  30 نفر مددجو در زمینه تولید ماسک در شهرستان ایلام فعالیت می کنند.
وی با عنوان اینکه برای راه اندازی این طرح 250 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال توسط این نهاد پرداخت شده است گفت: این کارگاه قبلا طرح خیاطی و تولیدی پوشاک بوده که هم اکنون با توجه به بیماری کرونا فعالیت آن به تولید ماسک تغییر داده شده است. مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تصریح کرد: بجز این کارگاه در شهرستان ایلام دو کارگاه دیگر در این زمینه فعالیت دارند و چنانچه برخی مشکلات از جمله تأمین مواد اولیه برطرف شود آمادگی داریم در دیگر شهرستانهای این استان نیز اقدام به تولید ماسک نماییم.
استاندار ایلام نیز در این بازدید در سخنانی گفت: چنانچه  بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی فرایند تولید این کارگاه را تأیید  کنند در زمینه تهیه مواد اولیه هماهنگی لازم به عمل می آید.
سلیمانی دشتکی افزود: با توجه به اینکه اداره کل صنعت، معدن و تجارت متولی این امورات است در صورت تأیید ، این اداره کل  از طریق استان همدان سهمیه مواد اولیه لازم را در اختیار این کارگاهها قرار می دهد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید