جزییات خبر

سه شنبه / ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۴
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۳۹۰۲
گزارشگر : ۱۰۰

ورود مددجویان کمیته امداد ایلام به کار تولید ماسک پیشگیری از بیماری کرونا

(سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸) ۱۵:۲۴

در حالی که آمار مبتلایان به کرونا در نقاط مختلف کشور در حال افزایش است هم زمان مبارزه علیه این ویروس و راههای پیشگیری از آن نیز شتاب بیشتری گرفته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، از آنجایی که این روزها در مبارزه علیه ویروس کرونا کمبود ماسک در استان ایلام یکی از مشکلات اصلی مردم در این زمینه است این نهاد با همکاری کارآفرینان مددجو و جویای کار اقدام به راه اندازی چند کارگاه تولید ماسک کرده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در حاشیه بازدید از یکی از کارگاههای تولید ماسک در شهر ایلام که مربوط به مددجویان کارآفرین این نهاد است در این باره گفت:  از آنجایی که تولید ماسک هم اکنون یکی از نیازهای ضروری بازار است این نهاد تصمیم گرفت با همکاری مددجویان کارآفرین وارد عرصه تولید ماسک و مبارزه علیه ویروس کرونا شود.
روح اله سلیمانی افزود: ایجاد شغل برای مددجویان کارآفرین و جویای کار یکی از برنامه های اصلی کمیته امداد برای خوداتکایی این قشر است و راه اندازی این کارگاه نیز در همین راستا بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ابتدا تعداد 5 مددجوی کارآفرین، این کارگاه را راه اندازی کرده اند تصریح کرد: به همین منظور کمیته امداد 250 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه در اختیار این کارآفرینان قرار داده و هم اکنون نیز افراد شاغل در کارگاه به 16 نفر رسیده اند.
وی با اشاره به اینکه از طریق این کارگاه که دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل صنعت،معدن و تجارت استان بر فرایند فعالیت آن نظارت دارندهم اکنون روزانه3هزار ماسک تولید می شود و قرار است تعداد تولید ماسک در این کارگاه به روزانه 5هزار برسد  تصریح کرد: این نهاد برای داشتن سهمی بیشتر در تولید ماسک و  ایجاد درآمد برای  خانواده های مددجو تعداد 2 کارگاه دیگر تولید ماسک در شهرهای ایلام و چوار را وارد خط تولید کرده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: این برنامه برای دیگر شهرستانهای استان نیز مددنظر بوده و چنانچه مددجویان مجری طرح آمادگی داشته باشند کارگاههای تولید ماسک در دیگر شهرستانها نیز راه اندازی خواهد شد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید