دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۵
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۶۱۱۹
گزارشگر : ۱۰۰

خدمات حمایتی ویژه به 45 خانواده نیازمند در دهستان محروم بولی ایلام

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۳۵

بخش چوار یکی از مناطق محروم در استان ایلام بوده که تعداد زیادی از روستاهای این بخش ازجمله دهستان بولی مشکلات گوناگون و متعددی دارند که ضروری است سایر سازمان‌ها خدمات خود را در این مناطق بیشتر کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و تعدادی دیگر از مدیران این نهاد در ادامه سفرهای خود به مناطق محروم استان ایلام و مبارزه با محرومیت‌ها شدید در این مناطق، این بار با سفر به منطقه محروم دهستان بولی در بخش چوار ایلام مشکلات عمده خانواده‌های نیازمند این مناطق را موردبررسی قرار دادند.

در این برنامه که بخشدار چوار مدیران کمیته امداد ایلام را همراهی می‌کرد، تعداد 45 خانواده مددجو که دارای فقر شدید بودند شناسایی و نیازهای ضروری آنان شناسایی و در خصوص رفع این نیازها تصمیم‌گیری شد.

ضیاء رضایی مدیرکل کمیته امداد استان ایلام پس از پایان این سفر در نشست مشترک با بخشدار چوار بیان کرد: این خانواده‌ها اغلب دارای فقر شدید بوده که نیازهای گوناگون دارند و در این سفر ضمن شناسایی نیازهایشان در خصوص رفع آنها در یک برنامه زمانی مشخص و کوتاه تصمیم‌گیری و اقدام خواهد شد.

وی افزود: در مرحله نخست، بیش از 118 میلیون تومان اعتبار ویژه صرف ارائه خدمت ضروری به این خانواده‌ها که ساکن در 12 روستای دهستان محروم بولی هستند خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام افزود: این اعتبار درزمینهٔ های خرید لوازم‌خانگی، ساخت و بهسازی مسکن، کارانگیزی، خدمات درمانی، خدمات فرهنگی و سایر نیازهای

این خانواده‌ها هزینه می‌شود.

رضایی افزود: بخش چوار یکی از مناطق محروم در استان ایلام بوده که تعداد زیادی از روستاهای این بخش ازجمله دهستان بولی مشکلات گوناگون و متعددی دارند که ضروری است سایر سازمان‌ها خدمات خود را در این مناطق بیشتر کنند.

بخشدار چوار نیز در این نشست ضمن تقدیر از خدمات کمیته امداد به محرومان و نیازمندان بخش چوار گفت: رد پای کمیته امداد و خدمات آن در جای‌جای این بخش و روستاهای آن وجود دارد و مردم و مسئولان خدمات گوناگون کمیته امداد را لمس می‌کنند.

چراغی با بیان اینکه کمیته امداد از معدود نهادهایی است که خدمات گسترده و متنوع در روستاها و مناطق محروم دارد افزود: بدون شک کمیته امداد از اصلی‌ترین سازمان‌هایی است که درزمینهٔ توسعه در روستاها و مناطق محروم استان نقش‌آفرینی کرده است.

وی افزود: بااینکه خدمات کمیته امداد در روستاهای این بخش درزمینهٔ های گوناگون است و اغلب نیازهای مردم را مورد توجه قرار داده است اما مؤثرترین و ضروری‌ترین این خدمات درزمینهٔ ایجاد اشتغال و ساخت مسکن است که میزان محرومیت در این مناطق را کم‌رنگ کرده است و مردم نیز از این خدمات بسیار رضایت دارند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید