دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۴
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۶۱۰۶
گزارشگر : ۱۰۰
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان ایلام خبر داد:

افزایش 23 درصدی پرداخت صدقه در استان ایلام

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۴۴

مردم نیکوکار استان ایلام در مدت 9 ماهه امسال یک میلیارد و 600 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که این میزان نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده 115 درصد و نسبت به سال گذشته نیز 23 درصد افزایش داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان ایلام گفت: پرداخت صدقه در 9 ماهه نخست امسال نسبت به پارسال بیش از 23 درصد افزایش داشته است که این موضوع نشان از افزایش مشارکت مردمی در دستگیری از نیازمندان است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان دستیاری گفت: مردم نیکوکار استان ایلام در مدت 9 ماهه امسال یک میلیارد و 600 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که این میزان نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده 115 درصد و نسبت به سال گذشته نیز 23 درصد افزایش داشته است.
وی تعداد مشترکان صندوق صدقات استان را 74 هزار مشترک عنوان کرد و ادامه داد: همه صدقه جمع‌آوری‌شده صرف تأمین امور معیشتی و خدماتی مددجویان زیرپوشش در نقاط مختلف استان و در شهرستان‌های محل جمع‌آوری صدقات می‌شود.
دستیاری با عنوان اینکه صدقات جمع‌آوری‌شده درزمینهٔ های گوناگون هزینه می‌شود گفت: بیشترین میزان مصرف صدقات جمع‌آوری‌شده برای تأمین مسکن مددجویان و نیازمندان به میزان 23 درصد هزینه شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان ایلام افزود: تکمیل واحدهای نیمه‌تمام شهری و روستایی، احداث سرویس بهداشتی، ارائه خدمات به سالمندان در بستر، پرداخت حق فرانشیز خدمات درمانی روستاییان و مناطق محروم، هزینه ازدواج نیازمندان، پرداخت کمک‌هزینه‌های معیشتی و ارائه خدمات فرهنگی به دانش آموزان و دانشجویان از دیگر موارد مصرف صدقات در این استان است.
به گفته دستیاری، همه میزان صدقاتی که در نقاط مختلف این استان جمع‌آوری می‌شود در سرفصل‌های مربوطه و در همان منطقه هزینه می‌شود.
وی افزود: در سال‌های اخیر علاوه بر پرداخت صدقه به روش‌های سنتی و از طریق صدقات، امکان پرداخت صدقه از طریق روش‌های نوین و الکترونیکی نیز برای مردم این استان فراهم‌شده است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۰۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید