دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۱۶:۴۳
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۶۰۶۱
گزارشگر : ۱۰۰

حمایت بیش از 12 هزار نیکوکار از کودکان یتیم ایلامی

(دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷) ۱۶:۴۳

حامیان ایتام و محسنین علاوه بر پرداخت کمک‌معیشت ماهیانه به کودکان یتیم، درزمینهٔ ساخت و بهسازی مسکن، خرید لوازم‌خانگی، کمک‌هزینه تحصیلی، خدمات درمانی و دیگر نیازهای این خانواده‌ها مشارکت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: هم‌اکنون بیش از 12 هزار و 700 حامی نیکوکار از کودکان یتیم و فرزندان نیازمند خانواده‌های مددجوی این استان حمایت می‌کنند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی بیان کرد: این تعداد حامی نیکوکار از ابتدای امسال تاکنون بیش از هفت میلیارد و 300 میلیون تومان به کودکان یتیم و فرزندان محسنین کمک کرده‌اند.
 وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از پنج هزار کودک یتیم در این استان در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین، از حمایت‌های حامیان نیکوکار در این استان برخوردار هستند گفت: 70 درصد این افراد خیر غیربومی بوده که خارج استان سکونت دارند و 30 درصد نیز افراد خیر ساکن در داخل استان هستند.
به گفته رضایی، میزان کمک افراد خیر در اجرای طرح اکرام به ایتام در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 20 درصد افزایش داشته است.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه در اجرای این طرح افراد خیر با پرداخت ماهانه حداقل 200 هزار ریال از این کودکان حمایت مالی می‌کنند افزود: هم‌اکنون به‌طور متوسط هر یتیم و کودک نیازمند مددجوی این نهاد در استان ایلام از سوی پنج تا شش حامی نیکوکار حمایت می‌شود.
وی به دیگر حمایت‌های حامیان نیکوکار از خانواده‌های یتیم اشاره کرد و گفت: حامیان ایتام و محسنین علاوه بر پرداخت کمک‌معیشت ماهیانه به کودکان یتیم، درزمینهٔ ساخت و بهسازی مسکن، خرید لوازم‌خانگی، کمک‌هزینه تحصیلی، خدمات درمانی و دیگر نیازهای این خانواده‌ها مشارکت می‌کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۷۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید