دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۲
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۵۹۹۸
گزارشگر : ۱۰۰

حمایت‌های موسسه عترت بوتراب از نیازمندان ایلامی از بورسیه شایستگی تا کمک‌معیشت

(چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۲۲

در قالب طرح بورسیه شایستگی، دانشجویان مددجوی موفق و برگزیده که دارای معدل بالا هستند شناسایی و موسسه بوتراب در طول مدت تحصیل این دانشجویان با پرداخت شهریه و ارائه خدمات دیگر از آنان حمایت خواهد کرد.

معاون امور فرهنگی موسسه عترت بوتراب در سفر به استان ایلام و در دیدار با مدیرکل کمیته امداد این استان برخی از خدمات این موسسه به نیازمندان و مددجویان کمیته امداد را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فتحیان با عنوان اینکه هم‌اکنون بیش از 550 مددجوی یتیم و نیازمند ایلامی از حمایت‌های موسسه عترت بوتراب برخوردار هستند گفت: پرداخت مستمری و کمک‌معیشت ماهیانه به این افراد، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نخبه از طریق طرح بورسیه شایستگی و نیز ارائه خدمات فرهنگی به آنان در قالب طرح گنج ازجمله مهم‌ترین این خدمات است.
وی با اشاره به اینکه همایش بورسیه شایستگی چندی پیش با موفقیت در استان ایلام برگزار شد گفت: در قالب این طرح دانشجویان مددجوی موفق و برگزیده این استان که دارای معدل بالا هستند شناسایی و موسسه بوتراب در طول مدت تحصیل این دانشجویان با پرداخت شهریه و ارائه خدمات دیگر از آنان حمایت خواهد کرد.
فتحیان با اشاره به اینکه جامعه مددجویی مورد هدف موسسه عترت بوتراب معمولاً خانواده‌های دارای یتیم و بی‌سرپرست هستند گفت: این موسسه در طول سال علاوه بر پرداخت ماهیانه کمک‌معیشت بسته‌های گوناگونی را برای خدمت به این خانواده‌ها تعریف کرده است.
وی افزود: این موسسه علاوه بر مددجویان استان ایلام، به مددجویان یتیم در برخی دیگر از استان‌های محروم ازجمله کرمانشاه و آذربایجان غربی نیز خدمت‌رسانی می‌کند.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و خدمات فرهنگی این نهاد در استان ایلام گفت: هم‌اکنون حدود هزار و 500 دانشجو و نیز حدود شش هزار دانش‌آموز مددجو و نیازمند در این استان از خدمات حمایتی کمیته امداد برخوردار هستند.
ضیاء رضایی افزود: میزان محرومیت این استان و محدودیت اعتبارات این نهاد باعث شده است که در سال‌های اخیر تعاملات بسیار خوبی را با مؤسسات خیریه برای خدمت به نیازمندان این استان و مشارکت آنان در دستگیری از نیازمندان در پیش گیریم.
وی با اشاره به خدمات موسسه عترت بوتراب در استان ایلام گفت: این موسسه در سال‌های اخیر خدمات بسیار ارزشمندی را به مددجویان و خانواده‌های دارای فرزند یتیم ارائه داده و با همکاری این نهاد و موسسه عترت بوتراب برنامه‌های مهم دیگری را خصوصاً در زمینه اشتغال‌زایی در دست اقدام داریم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید