دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۵۷۵۶
گزارشگر : ۱۰۰

افزایش 20 درصدی پرداخت صدقه در ایوان/صدقات جمع آوری شده در چه زمینه هایی هزینه می شود؟

(یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۲۸

15 درصد صدقات جمع‌آوری‌شده درزمینهٔ ارائه خدمات عمرانی به مددجویان،10 درصد خدمات درمانی، 10 درصد کمک‌هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، 20 درصد کمک‌هزینه خرید جهیزیه، 15 درصد تعامل با مراکز اجتماعی، 20 درصد کمک‌معیشت و 10 درصد هم درزمینهٔ کمک‌های موردی و پرداخت وام‌های کارگشائی هزینه می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان ایوان گفت: پرداخت صدقه در شهرستان ایوان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش داشته است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمید ایران‌دوست بیان کرد: مردم نیکوکار این شهرستان امسال تاکنون بیش از 130 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که جمع‌آوری این میزان صدقه هم به روش سنتی و پرداخت نقدی و هم با استفاده از روش‌های نوین بوده است.
وی با عنوان اینکه هم‌اکنون بیش از هفت هزار و 250 نفر در این شهرستان مشترک صندوق‌های صدقات هستند گفت: از این تعداد صندوق هفت هزار و 13 عدد صندوق کوچک خانگی،142 عدد صندوق بزرگ و تعداد 95 عدد دیگر نیز صندوق‌های متوسط هستند.
 ایران‌دوست به موارد مصرف صدقات در این شهرستان اشاره کرد و گفت: 15 درصد صدقات جمع‌آوری‌شده درزمینهٔ ارائه خدمات عمرانی به مددجویان،10 درصد خدمات درمانی، 10 درصد کمک‌هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، 20 درصد کمک‌هزینه خرید جهیزیه، 15 درصد تعامل با مراکز اجتماعی، 20 درصد کمک‌معیشت و 10 درصد هم درزمینهٔ کمک‌های موردی و پرداخت وام‌های کارگشائی در این شهرستان هزینه می‌شود.
 وی با عنوان اینکه در دو سال اخیر پرداخت صدقه از طریق روش‌های الکترونیکی و نوین به مردم معرفی‌شده است گفت: همه مردم این شهرستان می‌توانند صدقه روزانه‌ی خود را به روش پیامکی و از طریق شماره‌گیری #0847*8877*پرداخت نمایند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۲۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید