دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۱
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۲۹۰۰
گزارشگر : ۱۰۰
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام خبر داد

کاهش آمار مددجویان ایلام به 8 درصد با اجرای طرح‌های توانمندسازی

(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۵۱

سال گذشته بیش از 600 خانواده مددجو در استان ایلام با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی به توانمندی رسیده و از حمایت این نهاد خارج‌شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در سفر به شهرستان ایوان با امام‌جمعه این شهرستان دیدار کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد،ضیاء رضایی، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این نهاد گفت: هم‌اکنون آمار مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان ایلام به حدود هشت درصد کاهش‌یافته است.
وی گفت: از مهم‌ترین دلایل کاهش آمار مددجویان تحت حمایت این نهاد رسیدن به توانمندی و خوداتکایی بوده که عمده این کار نیز از طریق اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با بیان اینکه موضوع توانمندسازی خانواده‌های مددجو هرساله از برنامه‌های اصلی این نهاد است گفت: سال گذشته بیش از 600 خانواده مددجو در استان ایلام با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی به توانمندی رسیده و از حمایت این نهاد خارج‌شده‌اند.
رضایی با تشریح بخشی از فعالیت‌های این نهاد در شهرستان ایوان گفت: این شهرستان در زمینه اجرای طرح‌های اشتغال،خدمات حمایتی و خدمات فرهنگی از شهرستان‌های برتر استان بوده و امسال قرار است یک کانون فرهنگی دائم برای خدمت به مددجویان ایوانی فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کند.
وی با بیان اینکه اعتماد مردم به این نهاد و مشارکت آنان درزمینهٔ دستگیری از نیازمندان هرساله در حال افزایش است گفت:خوشبختانه در رمضان امسال میزان مشارکت مردم در کمک به نیازمندان نسبت به سال گذشته افزایش قابل‌توجهی داشته است.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام به نحوه هزینه کرد کمک‌های مردمی اشاره کرد و گفت: میزان صدقات و دیگر کمک‌های مردمی به‌صورت صددرصدی در همان شهرستان یا منطقه‌ای که کمک صورت می‌گیرد هزینه می‌شود.
امام‌جمعه شهرستان ایوان نیز در این دیدار با تقدیر از خدمات کمیته امداد گفت: این نهاد آخرین پناه مردم محروم و نیازمند در مواقع بروز مشکلات و گرفتاری‌ها بوده و در بسیاری از مواقع چنانچه خدمات و کمک‌های این نهاد نباشد مردم با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.
حجت‌الاسلام حیدری افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی امروز جامعه برآورده شدن همه  نیازهای خانواده‌های محروم توسط کمیته امداد مقدور نبوده و لازم است سازمان‌های دیگر هم درزمینهٔ دستگیری از نیازمندان مشارکت کنند.
وی گفت: استان ایلام دارای منابع و ظرفیت‌های بزرگی درزمینهٔ تولید،اشتغال و افزایش ثروت است که رونق گرفتن فرهنگ کار و تلاش در بین مردم می‌تواند مشکلات مردم این استان را به حداقل برساند.
امام‌جمعه ایوان نبود روحیه کار و تلاش در این استان را از دلایل عمده بیکاری برشمرد و گفت: فعالیت بیشتر کمیته امداد درزمینهٔ ارائه مشاوره‌های شغلی به مردم و فراهم نمودن زمینه آموزش‌های شغلی مهارتی می‌تواند رونق بیشتر کار و تلاش را در این استان در پی داشته باشد.
 
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۹۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید