دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۲۸۲۳
گزارشگر : ۱۰۰
گزارش:

عبور از مشکلات و گردنه‌های زندگی با 9 فرزند بی‌سرپرست

(شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۱۸

همسرم از طریق کشاورزی و دامداری برای امرارمعاش خانواده تلاش می‌کرد و ما با داشتن 9 فرزند قد و نیم قد زندگی خوبی داشتیم تا اینکه وی در سال 66 بعد از تحمل رنج ناشی از بیماری فوت نمود و از آن زمان مسئولیت این تعداد فرزند بر دوش خودم .

داشتن فرزندان زیاد آن‌هم برای یک زن سرپرست خانواده که هیچ‌گونه درآمدی به‌جز مستمری کمیته امداد نداشته باشد شاید یکی از مهم‌ترین دشواری‌های زندگی باشد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، م- رحمتی زنی 70 ساله و تحت حمایت کمیته امداد شهرستان بدره در استان ایلام است که با داشتن 9 فرزند یتیم مشکلات زیادی را تا به سرانجام رساندن این فرزندان متحمل شده است.
وی سالها پیش، زمانی که همسرش را از دست داد علاوه بر تحمل غم از دست دادن همسرش، بار سرپرستی کردن از این تعداد فرزندان را نیز بر عهده گرفت و این در حالی بود که وی آن زمان هیچ‌گونه منبع درآمدی هم نداشت.
در چنین شرایطی با مراجعه به کمیته امداد بدره، خودش و فرزندانش که تعدادی از آن‌ها دانش‌آموز و تعدادی دیگر هنوز به سن رفتن به مدرسه هم نرسیده بودند تحت پوشش این نهاد قرار گرفتند.
رحمتی با اشاره به زندگی گذشته‌اش می‌گوید: همسرم از طریق کشاورزی و دامداری برای امرارمعاش خانواده تلاش می‌کرد و ما با داشتن 9 فرزند قد و نیم قد زندگی خوبی داشتیم تا اینکه وی در سال 66 بعد از تحمل رنج ناشی از بیماری فوت نمود و از آن زمان مسئولیت این تعداد فرزند بر دوش خودم افتاد.
وی افزود: آن موقع ازآنجایی‌که کسی را برای کمک به فرزندانم در بین اطرافیانم ندیدم به‌ناچار به کمیته امداد بدره مراجعه کردم و مشکلاتم را برای آن‌ها بازگو کردم که با استقبال گرم آن‌ها موردحمایت این نهاد قرار گرفتم که با کمک‌های مادی و معنوی این نهاد خوشبختانه رونق به زندگی‌مان افتاد و تا حدودی توانستم با این مشکلات بزرگ کنار بیایم.
این مددجوی سالمند به حمایت‌های کمیته امداد از خانواده‌اش اشاره کرد و گفت: در آن شرایط دشوار درحالی‌که تحصیل فرزندانم به خاطر نداشتن منبع درآمدی با وقفه مواجه شده بود با حمایت این نهاد همه فرزندانم بار دیگر مشغول به تحصیل شدند. در مدت تحصیل هم از خدمات گوناگون کمیته امداد بهره‌مند شدند، کمک‌هزینه تحصیلی و پوشاک دریافت کردند، به اردوهای داخل و خارج استانی اعزام شدند و در کل برای درس و تحصیل امیدوار شده و روحیه گرفتند و کم‌کم بزرگ شدند.
 رحمتی ادامه داد: حمایت‌های امداد از خانواده‌ام بعد از تحصیل فرزندانم ادامه کرد و خوشبختانه پسرانم با این حمایت‌ها و با تلاش و کوشش فراوان هر یک درجایی مشغول به کار شدند و برای خود تشکیل زندگی و خانواده دادند و ازدواج کردند. فرزندان دخترم هم با کمک این نهاد به خانه بخت رفته‌اند و خوشبختانه زندگی خوب و موفقی دارند.
یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی که این خانواده مددجوی بدره ای از آن بهره‌مند بوده طرح اکرام است که حامیان این خانواده نقش مهمی در رفع مشکلاتشان داشته‌اند که ازجمله حمایت‌های حامیان این خانواده علاوه بر کمک‌های ماهیانه می‌توان به مشارکت آن‌ها در رفع مشکل مسکن این خانواده اشاره کرد.
این مددجوی اهل شهرستان بدره با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات وی و فرزندانش بعد از فوت همسرشان نداشتن منزل مسکونی مناسب بوده است گفت: خانه‌ای که آن موقع در آن زندگی می‌کردیم یک‌خانه گلی با سقف چوبی بود که کم‌کم در آستانه تخریب شدن قرار گرفت که درسال 76 با کمک‌های کمیته امداد و تعدادی از خیران این خانه تخریب شد و یک‌منزل مسکونی مناسب و مطمئن برای خانواده‌ام ساخته شد و دغدغه منزل مسکونی‌ام برای همیشه برطرف شد.
 وی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه در طول سالهای گذشته و بعد از دست دادن همسرم توانستم بیشتر مشکلات زندگی را پشت سر بگذارم و از گردنه‌های دشوار زندگی عبور کنیم گفت: از تعداد 9 فرزندی که در کنار خودم با حمایت‌های کمیته امداد بزرگ شدند هفت نفر آن‌ها زندگی‌شان به سرانجام رسیده و زندگی مستقلی دارند، هم‌اکنون دو فرزند دختر در کنار خودم دارم که یکی از آن‌ها بیمار است و همیشه از مساعدت‌های درمانی کمیته امداد برخوردار است. دختر دیگرم هم تحصیلات دانشگاهی را اخیراً تمام کرده وسال 96 هم با حمایت کمیته امداد به سفر زیارتی کربلای معلا مشرف شدند و توانستند به یکی از مهم‌ترین آرزوهای زندگی خود برسند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید