دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۲۷۷۳
گزارشگر : ۱۰۰

حمایت کمیته امداد ایلام از شش هزار و 800 دانش‌آموز و دانشجو

(سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۱۸

حمایت از جامعه علمی و فرهنگی مددجویان با ارائه خدمات گوناگون از فعالیت‌های برجسته کمیته امداد بوده که در قالب خدمات فرهنگی کمیته امداد صورت می‌گیرد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان ایلام و تعدادی از مدیران این بنیاد با حضور در اداره کل کمیته امداد استان ایلام با مدیرکل این نهاد دیدار کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد گفت: هم‌اکنون بیش از شش هزار و 800 دانش‌آموز و دانشجو از خدمات فرهنگی کمیته امداد برخوردار هستند.
وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از دانشجویان و دانش آموزان نخبه و دارای استعدادهای درخشان از حمایت‌های این نهاد برخوردار هستند و دارای پرونده نخبگی هستند گفت: این افراد در طول سال از حمایت‌ها و کمک‌های ویژه کمیته امداد برخوردار می‌شوند.
رضایی افزود: سالانه تعداد زیادی از دانش آموزان و یا دانشجویان موردحمایت این نهاد بدون اینکه در دوره‌های آموزشی خصوصی شرکت کنند با رتبه‌های عالی به مراکز علمی و دانشگاهی کشور راه‌یافته و هم‌اکنون نیز بسیاری از آنان دارای مقام و جایگاه‌های اجرایی برتر در استان و کشور هستند.
وی با اعلام اینکه حوزه فرهنگی کمیته امداد به لحاظ اهمیت این مقوله از اداره به معاونت ارتقاءیافته است گفت: حمایت از جامعه علمی و فرهنگی مددجویان با ارائه خدمات گوناگون از فعالیت‌های برجسته کمیته امداد بوده که در قالب خدمات فرهنگی کمیته امداد صورت می‌گیرد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان استان ایلام نیز در این نشست گفت: مددجویان نخبه و دارای استعدادهای درخشان در صورت معرفی به این بنیاد موردحمایت قرار می‌گیرند.
دکتر خانی افزود: علاوه بر نخبگان مجریان موفق طرح‌های اشتغال‌زایی نیز در صورت معرفی حمایت‌شده و حتی فیلم مستند نیز از طرح‌ها و فعالیت‌های آنان تهیه خواهد شد.
وی گفت: چنانچه در مناطق محروم این استان مددجویان و نیازمندانی دارای استعدادهای درخشان باشند که درزمینهٔ تحصیلی نیاز به حمایت و کمک داشته باشند این بنیاد آمادگی دارد که در قالب گروه‌های جهادی با اعزام استاد و مربی به این افراد کمک کند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان استان ایلام با اشاره به اینکه شناسایی و حمایت از استعدادهای درخشان و نخبگان از دلایل موفقیت کشورهای پیشرفته در جهان است گفت: در کشور ما نیز این موضوع موردتوجه قرارگرفته و مقام معظم رهبری تأکیدات ویژه‌ای در این زمینه‌دارند.
انتهای خبر

تعداد بازدید : ۳۱۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید