دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۰۵
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۲۷۵۷
گزارشگر : ۱۰۰

14 هزار دانش‌آموز ایلامی در کانون‌های اوقات فراغت کمیته امداد شرکت می‌کنند

(دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷) ۱۶:۰۵

هم‌اکنون 160 کانون فرهنگی دائم و موقت مربوط به مددجویان کمیته امداد در مناطق مختلف استان ایلام درزمینهٔ های فرهنگی، آموزشی، اشتغال و اوقات فراغت فعال است.

کانون‌های تابستانی اوقات فراغت مددجویان کمیته امداد استان ایلام در مراسمی که با حضور مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و مدیران چند سازمان دیگر برگزار شد فعالیت خود را آغاز کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در این مراسم گفت:14 هزار دانش‌آموز و دانشجوی مددجو تابستان امسال از برنامه‌های کانون‌های فرهنگی اوقات فراغت این نهاد در استان برخوردار می‌شوند.
وی گفت: از این تعداد شرکت‌کننده در طول تابستان بیش از هفت هزار نفر از آن‌ها به اردوهای داخل و خارج از این استان اعزام می‌شوند.
رضایی با بیان اینکه کمیته امداد برنامه‌های آموزشی و فرهنگی درازمدت برای خانواده‌ها تدارک دیده است گفت: هم‌اکنون 160 کانون فرهنگی دائم و موقت مربوط به مددجویان کمیته امداد در مناطق مختلف استان ایلام درزمینهٔ های فرهنگی، آموزشی، اشتغال و اوقات فراغت فعال است.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کانون‌های تابستانی درزمینهٔ های آموزش و مهارت‌آموزی است گفت: تابستان امسال بیش از سه هزار نفر از مددجویان این استان در رده‌های مهارت‌آموزی شرکت خواهند کرد.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام افزود: این افراد شامل دانش آموزان، دانشجویان و والدین آن‌ها بوده و ضمن اینکه مدارک فنی و حرفه‌ای به آنان داده می‌شود زمینه اشتغال و توانمندی این افراد فراهم‌شده و تسهیلات لازم نیز برای اشتغال آن‌ها در اختیارشان قرار می‌گیرد.
 رضایی با اشاره به اینکه استقبال از برنامه‌های این کانون‌ها توسط مددجویان بسیار مطلوب و کم‌نظیر است گفت: کمیته امداد در سالهای اخیر همواره از سازمان‌ها و نهادهای موفق درزمینهٔ اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان بوده است.
 معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این مراسم در سخنانی گفت: کمیته امداد از سازمان‌های موفق درزمینهٔ اوقات فراغت دانش آموزان و ساماندهی امور جوانان است.
تردست با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوعی هرساله توسط کمیته امداد درزمینهٔ های فرهنگی و اوقات فراغت تدارک دیده می‌شود گفت: از دیگر سازمان‌ها و نهاد در این استان درخواست داریم که درزمینهٔ اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان وارد عرصه شوند.
وی افزود: بسیاری از جوانان و نوجوانان از برنامه‌های تابستانی و اوقات فراغت سازمان‌های مختلف اطلاع ندارند که لازم است در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد.
انتهای خبر
تعداد بازدید : ۳۴۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید