دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲ تیر ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۴
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۲۵۶۹
گزارشگر : ۱۰۰

ایلامی‌ها یک میلیارد تومان زکات فطریهِ پرداخت کردند

(شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷) ۰۹:۲۴

کمک به بیماران صعب‌العلاج و بستری‌شده، کمک به ساخت مسکن نیازمندان، پرداخت کمک‌هزینه خرید جهیزیه، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان و دانش آموزان و نیز پرداخت کمک‌معیشت و خدمات موردی به نیازمندان از مهم‌ترین موارد مصرف زکات فطریه استان ایلام بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گزارشی از میزان پرداخت زکات فطریه این استان ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: مردم نیکوکار و روزه‌دار این استان امسال بیش از یک میلیارد و 39 میلیون تومان زکات فطریه به پایگاه‌های جمع‌آوری ستاد زکات در مناطق مختلف این استان پرداخت کردند.
وی با اشاره به اینکه زکات فطریه جمع‌آوری‌شده امسال نسبت به سال گذشته حدود 20درصد افزایش داشته است گفت: این میزان زکات فطریه جمع‌آوری‌شده، بلافاصله بین افراد نیازمند و افراد واجد شرایط که از قبل شناسایی‌شده بودند توزیع شد.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه نیازمندان واجد شرایط دریافت زکات فطریه اولویت‌بندی شده بودند گفت: کمک به بیماران صعب‌العلاج و بستری‌شده، کمک به ساخت مسکن نیازمندان، پرداخت کمک‌هزینه خرید جهیزیه، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان و دانش آموزان و نیز پرداخت کمک‌معیشت و خدمات موردی به نیازمندان از مهم‌ترین موارد مصرف زکات فطریه استان ایلام بوده است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر کمیته امداد، سازمان بهزیستی، مساجد و تعدادی از مؤسسات خیریه نیز در جمع‌آوری زکات فطریه بر اساس مجوز ستاد زکات استان مشارکت داشته‌اند گفت: مبلغ زکات جمع‌آوری‌شده توسط بهزیستی 19 میلیون تومان، مؤسسات خیریه 83 میلیون تومان، روستاها و مساجد657 میلیون تومان، مراکز نیکوکاری 111 میلیون تومان و همچنین واریز به‌حساب کمیته امداد نیز 168 میلیون تومان بوده است.
رضایی افزود: برای جمع‌آوری زکات فطریه این استان،304 پایگاه ویژه در شهرستان‌های ده‌گانه این استان و نیز 660 صندوق با آرم و لوگوی ستاد زکات استان ایلام تدارک دیده‌شده بود. علاوه بر این بیش از 50 هزار پاکت فطریه نیز به همین منظور بین مردم این استان توزیع شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۹۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید