دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۵:۳۱
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۲۴۰۲
گزارشگر : ۱۰۰
مدیرکل کمیته امداد ایلام خبر داد

تدارک 304 پایگاه برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم استان ایلام

(سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷) ۱۵:۳۱

کمک به بیماران صعب‌العلاج و بستری‌شده، کمک به ساخت مسکن نیازمندان، پرداخت کمک‌هزینه خرید جهیزیه، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان و دانش آموزان و نیز پرداخت کمک‌معیشت و خدمات موردی به نیازمندان از مهم‌ترین موارد مصرف زکات فطریه استان ایلام خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در نشست هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر استان ایلام که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام و مدیران سازمان‌های مربوطه برگزار شد گزارشی از تمهیدات در نظر گرفته‌شده توسط این نهاد برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم استان ایلام ارائه کرد.
 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی، مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: 304 پایگاه ویژه به‌منظور جمع‌آوری زکات فطریه مردم روزه‌دار این استان در شهرستان‌های ده‌گانه این استان تدارک دیده‌شده است.
وی افزود: از طریق این تعداد پایگاه، بیش از 660 صندوق ویژه جمع‌آوری فطریه با لوگوی ویژه ستاد زکات استان برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم این استان تدارک دیده‌شده است.
دبیر ستاد زکات استان ایلام با اشاره به اینکه تعداد 50 هزار پاکت ویژه جمع‌آوری فطریه در مناطق مختلف استان ایلام توزیع‌شده است گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در هر شهر و روستایی صرف کمک به نیازمندان همان مناطق می‌شود.
رضایی با عنوان اینکه صد درصد زکات فطریه جمع‌آوری‌شده صرف پرداخت به نیازمندان می‌شود گفت: کمک به بیماران صعب‌العلاج و بستری‌شده، کمک به ساخت مسکن نیازمندان، پرداخت کمک‌هزینه خرید جهیزیه، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به دانشجویان و دانش آموزان و نیز پرداخت کمک‌معیشت و خدمات موردی به نیازمندان از مهم‌ترین موارد مصرف زکات فطریه استان ایلام خواهد بود.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام به زکات فطریِ جمع‌آوری‌شده پارسال اشاره کرد و افزود: مردم روزه‌دار استان ایلام سال گذشته بیش از 861 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند که این رقم نسبت به سال قبل از آن 147 درصد افزایش داشته است.
رضایی با عنوان اینکه افراد نیازمند و واجد شرایط برای دریافت وجوهات زکات در این استان شناسایی‌شده‌اند بیان کرد: بلافاصله پس از روز عید سعید فطر، زکات جمع‌آوری‌شده بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید