دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۶۲۳۹۱
گزارشگر : ۱۰۰
مدیرکل کمیته امداد ایلام خبر داد

بیماران نیازمند و صعب‌العلاج در اولویت دریافت زکات فطره هستند

(سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷) ۱۲:۱۸

مردم روزه‌دار استان ایلام سال گذشته بیش از 861 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند که این رقم نسبت به سال قبل از آن 147 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در نشست هماهنگی جمع‌آوری زکات این استان که با حضور مدیران کل تعدادی از سازمان‌ها و مسئولان چند موسسه خیریه برگزار شد گزارش از تمهیدات در نظر گرفته‌شده برای جمع‌آوری زکات در این استان ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و دبیر ستاد زکات این استان بیان کرد:  مردم روزه‌دار استان ایلام سال گذشته بیش از 861 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند که این رقم نسبت به سال قبل از آن 147 درصد افزایش داشته است.
رضایی به تمهیدات در نظر گرفته‌شده برای جمع‌آوری زکات فطریه روز عید فطر امسال اشاره کرد و گفت: در همه مناطق استان ایلام خصوصاً مکانه‌ای برگزاری نماز عید فطر ستادهای ثابت و سیار برای جمع‌آوری زکات فطر تدارک دیده‌شده است که با صندوق‌های ویژه ستاد زکات و آرم و نشان‌واره‌ی مشخص اقدام به جمع‌آوری زکات فطریه خواهند کرد.
دبیر ستاد زکات استان ایلام افزود: 50 هزار پاکت ویژه با آرم ستاد زکات برای جمع‌آوری زکات فطریه در این استان تدارک دیده‌شده که در حال توزیع در بین مردم این استان هستند.
رضایی با عنوان اینکه افراد نیازمند و واجد شرایط برای دریافت وجوهات زکات در این استان شناسایی‌شده‌اند بیان کرد: بلافاصله پس از روز عید سعید فطر، زکات جمع‌آوری‌شده بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: بیماران نیازمند و صعب‌العلاج و نیز بیماران بستری‌شده در منزل در اولویت دریافت زکات فطریه هستند.
رضایی افزود: بر اساس تصمیمات ستاد زکات استان، جمع‌آوری هرگونه وجوهات زکات فطریه صرفاً باید توسط افراد دارای مجوز و از طریق صندوق‌های ویژه جمع‌آوری زکات که دارای آرم و نشان‌واره‌ی مشخص هستند صورت گیرد.
دبیر ستاد زکات استان ایلام افزود: برای همه مؤسسات خیریه‌ای که واجد شرایط دریافت وجوهات زکات فطریه هستند مجوزهای لازم صادرشده و صندوق‌های مخصوص نیز در اختیارشان گذاشته‌شده است.
رضایی ادامه داد: برای تمامی افرادی هم که از سوی ستاد زکات استان اقدام به جمع‌آوری زکات فطریه خواهند کرد کارت‌های شناسایی مخصوص صادرشده است.
فرماندار ایلام نیز در این نشست در سخنانی گفت: امسال برای نخستین بار مؤسسات خیریه به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده درزمینهٔ جمع‌آوری زکات فطریه با ستاد زکات استان همکاری خواهند کرد.
معروف بسطامی افزود: فرمانداری ایلام در این زمینه اقدام به شناسایی مؤسسات خیریه قابل‌اعتماد و واجد شرایط کرده است و مجوزهای ستاد زکات نیز به این مؤسسات داده‌شده است.
وی افزود: فعالیت این موسسه‌ها در این زمینه البته زیر نظر ستاد زکات استان و با همکاری این ستاد خواهد بود و از طریق صندوق‌های دارای آرم و لوگوی زکات اقدام به جمع‌آوری زکات فطریه خواهند کرد.
فرماندار ایلام با عنوان اینکه سازمان‌ها و نهادهای حمایتی در فرصت باقی‌مانده تا عید سعید فطر نسبت به شناسایی و اولویت‌بندی افراد نیازمند و واجد شرایط دریافت فطریه اقدام کنند گفت: امیدواریم امسال نیز از طریق وجوهات زکات فطریه بخشی از مشکلات نیازمندان استان برطرف شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید