دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۲:۳۶
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۵۷۲۲۰
گزارشگر : ۶۷

برنامه‌های فرهنگی ویژه برای حاشیه‌نشینان ایلامی

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۳۶

تابستان امسال تعداد 96 کانون فرهنگی در زمینه اوقات فراغت در سطح محلات، مراکز بخش‌ها، دهستان‌ها و محروم‌ترین نقاط استان ایلام فعال هستند.

کانونهای فرهنگی و تابستانی کمیته امداد استان ایلام بعد از حدود دو ماه فعالیت با برگزاری مراسمی به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی ، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیتهای فرهنگی این نهاد گفت: در تابستان امسال حدود ده هزار و 600 نفر دانش آموز، دانشجو و خانواده های آنها از برنامه های اوقات فراغت این نهاد برخوردار شدند.

وی با اشاره به اینکه در طول سال برنامه‌های متنوع و مختلفی برای خانواده‌های مددجوی کمیته امداد استان اجرا می‌شود گفت: خدمات فرهنگی،آموزشی و تربیتی از محوری ترین برنامه های کمیته امداد برای خانوارهای نیازمند است.

رضایی، با اشاره سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فرهنگ آن چیزی است که من حاضرم جانم را در راه آن فدا کنم، بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی یکی از ضرورت‌های مهم جامعه است و همه دستگاه‌های فرهنگی باید به این موضوع  توجه لازم را داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام، با اشاره به اینکه هم‌اکنون در برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد همه اعضای خانوارهای تحت حمایت موردتوجه قرار می‌گیرند، گفت:  تعداد 96 کانون فرهنگی در تابستان سال 96 در زمینه ساماندهی اوقات فراغت در سطح محلات، مراکز بخش‌ها و دهستان‌ها و حتی در دورترین و محروم‌ترین نقاط استان ایلام فعالیت داشته است.

وی بابیان اینکه در این استان علاوه بر کانونهای موقت تابستانی، سه کانون دائم نیز در شهرستان‌های ایلام، آبدانان و دهلران در طول سال فعالیت دارند افزود: بنا داریم در دیگر شهرستان‌های بزرگ استان نیز کانون‌های فرهنگی دائم راه اندازی کنیم.

رضایی در ادامه گفت: در سه کانون فرهنگی دائم این استان، 580 نفر از اعضای خانوارهای مددجو در طول سال فعالیت می‌کنند. در این کانونها آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز به مددجویان ارائه می شود و در انتها نیز برای حرفه آموزان گواهی‌نامه صادر می‌شود و تسهیلات موردنیاز اشتغال نیز در این راستا در اختیار مددجویان قرارمی گیرد.

وی برگزاری اردوهای سراسری،منطقه‌ای، درون و برون‌ استانی را از جمله دیگر برنامه های کانونهای تابستانی برشمرد و گفت: امسال بیش از چهار هزار نفر در این استان از برنامه‌های اردوهای سراسری و منطقه‌ای به مقصد مشهد مقدس، شیراز، قم، استانهای همجوار و عتبات عالیات بهره‌مند شده‌اند .

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۲۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید